Jak pokonać i wygrać z 99% inny osób

Chcesz być w 1%? Chcesz być w topie? Wszystkie pieniądze trafiają do 1%, a także wszystkie benefity i status przypisane są do 1% najlepszych. Wszystkie najlepsze rzeczy są dla nich dostępne.

Dzisiejszy świat to konkurencja pomiędzy najlepszymi w każdym obszarze. Chcesz być na szczycie swojej branży? Musisz stać się człowiekiem, którego inni nie są w stanie pokonać, ani zrównać z nim swoich osiągnięć. W szczególności dla mężczyzn jest to istotne, aby być w 1% (choć nawet w 10% – w Polsce to akurat dosyć łatwe). Nie chcesz być tym nudziarzem, z którym nikt nie chce pójść na piwo czy cygaro.

Jak to zrobić? To nigdy nie jest przypadek ani zbieg okoliczności. Droga do sukcesu wymaga ciężkiej pracy, poświęcenia i jasno określonych celów.

  1. Outwork them – pracuj więcej niż inni, w każdej dziedzinie – bądź bardziej aktywny w pracy, na siłowni, na wyjeździe ze znajomymi. Jeśli będziesz dawał z siebie wszystko każdego dnia, w końcu wygrasz.
  2. Nie popełniaj głupich błędów – wyjście z błędów i długów zabiera czas i może pochłonąć całe twoje życie lub kilka cennych lat. Najgłupsze błędy to popełnienie przestępstwa, zadłużenie się, problemy zdrowotne lub wypadki (oczywiście te, które można uniknąć), dostać wypowiedzenie z pracy oraz utrata oszczędności.”
  3. Skup się na sobie i własnym rozwoju – rywalizuj z samym sobą każdego dnia i doskonal swoje umiejętności. Jeśli stajesz się lepszy, to przyciągasz lepszą pracę i lepsze życie.
  4. Każdego dnia staraj się stać trochę lepszym – napisz jeden mail więcej w pracy, wykonaj jeden przysiad więcej na treningu, przebiegnij jeden dodatkowy kilometr.

Powodzenia – trzymam za ciebie kciuki!

Jeden komentarz

  1. Tego mi było potrzeba, dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że co mi po dojsciu do tego 1% ludzi, skoro ze wzgledu na slaby stan zdrowia bedę się tym cieszyć znacznie krócej niż większość? Zdrowie jest teraz nie dodatkowym aspektem, na który poswiece czas jezeli mi go zostanie w ciagu dnia, a tym rownie waznym, na ktorego czas MUSZE wyegzekwowac w ciagu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *